Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Hetmany” 2017 rozstrzygnięty!

hetmanyW dniach 8 – 10 marca 2017 roku W Warszawie odbył się X Finał Ogólnopolskiego Konkursu  Historycznego  „Hetmany”, organizowany przez XLVI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im. Hetmana Stefana Czarnieckiego w Warszawie. Konkurs jak i cały nasz pobyt w Warszawie został zorganizowany przez organizatorów jak zwykle na bardzo wysokim poziomie. Za serdeczność, gościnę i przyjemne chwile z serca dziękujemy!   

W X edycji tego konkursu nasze liceum w kategorii Konkurs Wiedzy reprezentowały następujące osoby: Sylwia Wyszyńska, Natalia Kędzierawska i Michał Bilewicz, wszyscy  z klasy III a. I to jak reprezentowały!  Sylwia Wyszyńska powtórzyła sukces z ubiegłego roku wygrywając klasyfikację indywidualną! Zdobyć pierwsze miejsce to duży sukces, ale obronić je w kolejnym konkursie to jeszcze większe osiągnięcie. Brawo Sylwio!

Drużynowo nasza reprezentacja zdobyła III miejsce! Przy bardzo wysokim poziomie konkursu to bardzo duże osiągnięcie! Serdeczne gratulacje dla zwycięzców.  I miejsce zdobyli uczniowie z Człuchowa (pomorskie), a II miejsce Włoszczowa (województwo świętokrzyskie). Warto zaznaczyć, że nasza reprezentacja podtrzymała dobrą pasję plasowania się na podium.  W ubiegłym roku  zdobyła II miejsce.

Wielkie gratulacje dla całej drużyny! Z myślą o następnym roku trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!