Oferta edukacyjna

Zespół Szkół Nr 5 w Tyszowcach proponuje naukę w następujących grupach rozszerzeniowych:

Grupa IA1 o nachyleniu medycznym – biologia (wiodący)chemia.

Dodatkowo język polski, matematyka lub język angielski do wyboru przez ucznia.

Chemię można zamienić na informatykę lub wiedzę o społeczeństwie.

Grupa IA2 o nachyleniu politechnicznym – geografia (wiodący)informatyka.

Dodatkowo język polski, matematyka lub język angielski do wyboru przez ucznia.

Informatykę można zamienić na chemię lub wiedzę o społeczeństwie.

Grupa IA3 o nachyleniu prawniczym – historia (wiodący)wiedzę o społeczeństwie.

Dodatkowo język polski, matematyka lub język angielski do wyboru przez ucznia.

Wiedzę o społeczeństwie można zamienić na chemię lub informatykę

Każdy uczeń od klasy II wybrane przez siebie przedmioty w zakresie rozszerzonym realizuje w małych grupach, co umożliwia osiągnięcie wysokiego poziomu umiejętności i wiedzy z tych przedmiotów i daje możliwość zdania matury na 100%.

Wybór przedmiotów następuje w dwóch etapach. Pozwala to na uniknięcie pochopnych decyzji i efektywne zaplanowanie ścieżki edukacyjnej.

Oferta edukacyjna szkoły wzbogacona jest również o liczne, dodatkowe zajęcia rozwijające uzdolnienia lub wyrównujące wiedzę w zakresie konkretnych przedmiotów.

Prowadzone będą również zajęcia sportowe oraz kurs samoobrony. Uczniowie naszej szkoły mają wpływ na budowanie oferty zajęć pozalekcyjnych, z tego też względu odpowiadają one ich potrzebom w 100%.

Udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych jest promowany w naszej szkole.

Zawsze dajemy uczniom możliwość sprawdzenia się w różnych formach, również podczas olimpiad, konkursów czy zawodów sportowych. Co procentuje otrzymaniem przez naszych uczniów indeksów na wyższe uczelnie.

Jesteśmy szkołą otwartą i ciągle rozwijającą się.

Niepowtarzalny klimat i ciepła atmosfera w szkole oraz wysoki poziom bezpieczeństwa uczniów są również ważnymi atutami naszej szkoły.

Podanie o przyjęcie do szkoły - pobierz w wersji doc

Szkoła zastrzega sobie prawo modyfikacji oferty edukacyjnej na rok szkolny 2016/2017.

Szczegółowy regulamin rekrutacji i podanie do szkoły (wkrótce) znajdziesz na stronie www.zs5tyszowce.pl.

W razie wątpliwości zapytaj:

tel.84-66-19-351

Zapraszamy również do szkoły – odpowiemy na wszystkie Twoje pytania

Zdobycie dobrego wykształcenia, stwarzanie warunków do samorealizacji

i efektywne zaplanowanie ścieżki edukacyjnej i zawodowej przez uczniów naszej szkoły są dla nas priorytetem

Atuty szkoły

• Żyjemy sprawami Naszych Uczniów - przekonaj się sam, zajrzyj na www.zs5tyszowce.pl oraz www.facebook/zs5tyszowce
  • Wspieramy akcje, których pomysłodawcami są nasi uczniowie
  • Niepowtarzalny klimat i ciepła atmosfera w szkole
  • Automaty z gorącymi i zimnymi napojami
  • Realizowane innowacje pedagogiczne
  • Indywidualizacja procesu nauczania
  • Wykwalifikowana kadra pedagogiczna
  • Możliwość zaangażowania się w wolontariat i akcje charytatywne
  • Nowoczesna baza komputerowa
  • Kawiarenka internetowa, czyli pomieszczenie tylko dla uczniów
  • Tradycja szkoły ukształtowana przez 70 lat funkcjonowania.
  • Nowa szkolna biblioteka ze stoiskami komputerowymi i dostępem do Internetu
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa uczniów
  • Liczne sukcesy uczniowskie w zawodach sportowych, konkursach, olimpiadach
  • Wielu wybitnych absolwentów szkoły.

Czym szkoła żyje?

1. Realizowany był projekt Comenius My culture, Your Culture – Europe’s Future (in) Agrculture, w ramach którego nasi uczniowie mieli szansę wyjazdu na spotkania warsztatowe do krajów współuczestniczących w projekcie, tj. Turcji, Niemiec, Bułgarii i Włoch. Była to dla nich okazja do poznania innych kultur, rozwoju kreatywności, współdziałanie w grupie, jak również szansa na doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem obcym.
  2. Uczestniczyliśmy w projekcie Matematyka – Reaktywacja, który wspierał licealistów w pogłębianiu wiedzy matematycznej.
  3. Kilkuletnią współpracą XLVI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie. W ramach tej współpracy przeprowadzany jest konkurs HETMANY oraz międzyszkolna wymiana młodzieży.
  4. Współpracowaliśmy z organizacją AISEC, w ramach której praktykanci z różnych państw prowadzili w naszej szkole warsztaty językowe.
  5. Współpracą z katolickim radiem Zamość, jak również z tomaszowskim oddziałem Regionalnego Centrum Krwodawstwa.
  6. Oczekiwaniem na kolejny nr szkolnej gazetki szpilka, wydawanej przez Czarniecczyków o dziennikarskich zapędach.
  7. Uczestnictwem w wielu akcjach charytatywnych, takich jak Szlachetna Paczka, Góra Grosza, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, ale i działaniami o charakterze wolontaryjnym.
  8. Wpisanymi w tradycję szkoły rajdami po Roztoczu i kajakowych spływach nie tylko po Huczwie.
  9. Zachęcaniem społeczności lokalnej do profilaktyki nowotworowej. Stąd zaangażowanie szkoły w program Mam haka na raka i współpraca z ambasadorami fundacji DKMS oraz różnymi instytucjami medycznymi. W tym roku wielu z nas zdecydowało się na rejestrację w bazie danych dawców szpiku kostnego.
  10. Sukcesami sportowymi naszych uczniów.

W tym roku szkolnym w HETMANACH zajęliśmy drużynowo drugie miejsce, a uczennica z naszej szkoły Sylwia Wyszyńska zajęła pierwsze miejsce i otrzymała indeks na wyższą uczelnię.

Wychodzimy naprzeciw potrzebom ucznia!

Każdy, kto zdecyduje się złożyć dokumenty

do Naszej Szkoły –

znajdzie tu swoje miejsce.

www.zs5tyszowce.pl

www.facebook/zs5tyszowce